16 Nisan 2018 Pazartesi

Her Yaşın Kendisine Uygun Makyaj Önerileri...

Elli Üzeri Yaşlar

Judi Dench
Bu yaşlarda Makyajdan çok cilt bakımına önem vermek gerekir. Makyaj ne kadar ağır olursa kırışıklıklar o kadar ortaya çıkar. Allık renginiz pastel tonlarda olsun. Göz kapaklarınıza nude tonlarda ve mat farlar sürün. Koyu renkli rujlar yerine daha doğal tonları seçin.
En Favori Ürünler: Chanel Vitalumiere BazREN Perfect Canvas Cilt Sonlandırıcı Serum , Mac Pro, Painterly'deki MAC Pro Longwear Paint Pot Göz Farı . 
                                         50'liYaşlar


Laura Dern


50 li yaşlarda Hafif tonlarda far ve ruj kullanın. Şeftali tonu allık, dudaklarda da şeftali, toprak ve kahve tonları doğal ve hoş bir görünüm verir. Düşen ve azalan kaşları far veya kalemle belirginleştirin. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcıyla kıvırın, sonra tek kat maskara sürün. Kaşınızın hemen altına highlighter kullanarak daha temiz, aydınlık ve taze bir görünüm elde edin. Gözaltınıza mutlaka kapatıcı kullanın.

En Favori ÜrünlerChanel Vitalumiere Baz , REN Perfect Canvas Cilt Sonlandırıcı Serum , Mac Pro, Painterly'deki MAC Pro Longwear Paint Pot Göz Farı . 

40'lı Yaşlar

Kate Winslet
Şimdi gerçekten iyi cilt bakımı ve aydınlatıcı temeller ve primerlere yatırım zamanı Kırklı yaşlarda kadınlar için makyaj yaparken, odak noktası, makyajın kendisi olmadan sahnenin kendisini hazırlamaktır. Hormonal değişikliklerle tükettikleri için kaşlara biraz daha fazla dikkat edin. Göz çevresinde beliren kırışıklıklara dolgu kremleri uygulayın. Çizgiler dolunca da makyaj bazı uygulayın ki yüzünüz pürüzsüz olsun. Cilt tonunuza ve göz renginize göre makyaj yapın. Farınız orta tonlarda olmalı. Şeftali tonları her tene uyum sağlar. Kullanabilirsiniz. Çok ışıltılı değil, hafif parlak ama her renkte ruj seçebilirsiniz.
En Favori ÜrünlerSuqqu Sıvı Kaş Kalemi , Chantecaille Yanak Gelee
30'lu Yaşlar
Gemma Arterton
Otuzlu yaşlarda biraz daha zarif ve sofistike görünmek istenir. Bariz şeritlerden ziyade bireysel kirpikleri uygulamak, gözlere çok fazla karışmış metalik renk kullanmak ve dudaklarında kırmızı ve erik veya pembe nude ve kayısıları kullanmak hoş olur. Renk paletinde nude tonlardan başlayıp orta tonlara kadar tüm renkler olabilir aslında. Gözleri öne çıkarma, eye-liner ile belirginleştirme yaşındasınız. Hatta dışa doğru biraz uzatın. Kirpiklere bir değil, iki kat maskara uygulayın. Göz makyajınızın altını çizin. Ağır dumanlı göz makyajını özel gecelere saklayın. Göz kalemini renkli de seçebilirsiniz. Hatta gözlerinizin hem altına hem üstüne renkli kalem çekin. Renkli maskara modasına siz de katılın. Yaşınız müsait.
En Favori ÜrünlerSisley Siyah Gül Değerli Yüz Yağı , Parfait Surratt Artistique Pudra Allık , Tom Ford far dörtlü , Sisley Phyto Lip Büküm Ruj  tonları 12, 11, ve 10.


20'li YaşlarBu yaşlar her şeyde olduğu gibi makyajda da eğlence zamanıdır. Maceracı olabilirsiniz farklı renkleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Cilt bu yaşlarda en iyi görünümündedir, bu nedenle ağır cilt makyajı yerine renklere önem vermek gerekir.

Daha Gençler


Cildin en taze zamanlarını makyajla yormamak en iyisi. Bu yaşlarda oldukça az makyaj yapın, ışıltılı cildinizi boyalarla gizlemeyin. Lipstick yerine dudağa hafif ışıltı veren lipgloss’ları tercih edin. Ve yine açık rengini sürün. Bu yaşta kirpikler gür ve yukarı kıvrıktır. Tek kat maskara sürün, yeter. Rengarenk desenleri tırnaklarınıza taşıyın. Bumerang - Yazarkafe


Bumerang - Yazarkafe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder