30 Kasım 2015 Pazartesi

Geçmişten Günümüze İkonik Kırmızı...


Geçmişten günümüze Altın Küre, Met Balosu, Grammy, SAG Ödülleri, prömiyerler, açılışlar hep kırmızı ile ateşlendi. Dikkati üzerine çekmek isteyen kırmızılara büründü. Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Joan Collinslerden tutun da günümüzün yıldızları Monica Bellucci, Rihanna, Eva Mendez ve daha niceleri akıllarımızda unutulmaz kırmızı elbiselerle yer ettiler. İçimizdeki tutkuyu dışa vuran kırmızının sadece Elie Saab, Valentino, Marc Jacobs ya da Dolce&Gabbana'nın muhteşem tuvaletlerinde hayat bulduğunu düşünmeyin. Brigitte Bardot'nun küçük kırmızı elbiselerinin, Romy Schnider'in kırmızı gömleklerinin, Angie Dickinson'ın kırmızı takımlarının modern yansımalarını günlük hayatımızda pek çok yerde kullanıyoruz ve görüyoruz.

Marilyn Monroe kırmızıyı en doğru kullanan isimlerin başında yer alıyor. Neredeyse yarım yüzyıldır en seksi kadın olarak anılan Monroe ve kırmızı renk müthiş bir ikili olmuş.
Modern peri masalı sayılan Özel Bir Kadın'da Julia Roberts kırmızı elbisesi ve müthiş fiziğiyle sadece Richard Gere'i değil hepimizi kendine hayran bırakmıştı.

Günümüzde de ister sarışın olsun ister esmer kırmızı giyen kişi dikkat çekmek anlamında bulunduğu  ortamdakilerden bir adım daha önde oluyor. 

Yılbaşının yaklaştığı bugünlerde her yerde kırmızı aksesuarlar görmeye başlayacağız ve ben yılın bu zamanlarını çok severim. Biraz erken oldu ama yeri gelmişken söylemeli insan, şimdiden herkese iyi yıllar...<br> <br> <br> <br> <br>
Bumerang - Yazarkafe
<br> <br> <br> <br> <br> Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

pinterest

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...