15 Ekim 2015 Perşembe

Bridget Jones Geri Dönüyor...


Bridget Jones'un Günlüğü üçüncü filmiyle geri dönüyor. Bridget'imiz bu sefer kırklı yaşlarında ve hamile bir kadın...

Londra'da çekimleri devam eden filmden gelen ilk sahnelerde Bridget Jones, yılbaşı ağacını, büyümüş karnıyla sürüklerken görülüyor. Botları, taytı ve bol kesimli paltosuyla Bridget Jones'a hamilelik yakışmış gibi. Bebeğin kimden olduğunu da tahmin etmek zor değil. Bebeğin babası Mark Darcy elbette...Üçüncü filmde de Renee Zellweger'a Colin Firth ve Patrick Dempsey eşlik ediyor. Yalnız filmi izlemeden önce benim gibi üçüncü kitabını alanları acı bir sürpriz bekliyor. Kitabın adı Bridget Jones, Deliriyorum bu çocuğa...Anlaşıldığı üzere bu çocuk Mark değil. Aradan seneler geçmiş ve Bridget iki çocuğuyla yalnız kalmış. Mark'a ne olduğunu söylemeye dilim varmıyor ama şunu söylemeliyim ki Bridget hala bıraktığımız gibi, işte size arka kapak yazısı ve kitabın künyesi...

ARKA KAPAK

Bridget Jones Deliriyorum Bu Çocuğa, Bridget Jones geri döndü! Hem de ne dönüş...

Fazla kilolar almış başını gidiyor, çikolata hâlâ en zayıf nokta, evde her yer birbirine girmiş ve tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de aşk belası başında!

Evet, Bridget artık iki çocuklu bekâr bir anne ve olgun bir kadın. Kırışıklıklarını fazla dert etmemeye çalışarak yazarlık kariyerine ve çekirdek ailesine odaklanmaya çalışsa da işler her zaman planladığı gibi gitmiyor. Modern kadının günlük hayatta yaşadığı güçlükler onu da zorluyor. Şu sıfır beden pantolonlara girmek için ne yapmalı? Botoksu denemeli mi? Yeni tanıştığı yakışıklı ve gizemli çocukla kaçıncı buluşmadan sonra sevişmeli??Evlilik fikrine bir şans daha vermeli mi yoksa bu maceracı ruhu, yaşlanmaya karşı bir panzehir olarak mı kullanmalı? İşte yeni sorular, yeni maceralar… Fakat bu kez Bridget'in elinde bilgece bir silah var: deneyim.

"Bu kadını kim sevmez ki!" 
-The New York Times-

"E-postalar, tweetler, flörtöz mesajlar havada uçuşuyor… Bridget için günlük hayatın en sıkıcı yanlarında bile espriyi patlatacak bir nokta var. Tam bir çılgın!" 
-Chicago Tribune-

"Bridget hâlâ eskisi gibi şaşkın, ama bu kez çok daha cesur. Hayaller ile gerçeklerin buluşma noktasına davetlisiniz…" 
-Time-

"Büyük maceralar yaşadığınız fakat yıllardır görmediğiniz bir dostunuzla tekrar karşılaşmışsınız gibi…" 
-Closer-
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 440
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

<br> <br> <br> <br> <br>
Bumerang - Yazarkafe
<br> <br> <br> <br> <br> Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder