12 Nisan 2014 Cumartesi

Masters Of Sex Style...


Uzun zaman süren dizi arayışımın ardından harika bir dizi keşfetmenin mutluluğuyla yazıyorum bu satırları. Showtime tarafından 2013 ekim ayında ilk bölümü yayınlanan dizinin ilk sezonu 12 bölümle sona eriyor ve 2014 temmuz ayında ikinci sezonu başlayacak. Ancak yorumlara ve 8.2 lik İmdb puanına bakılacak olursa oldukça tutmuş bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Önceden Masters and Johnson isimlerini duyanlar olmuştur. Cinsel konularda araştırmalar yapan jinekolog William Masters ile sekreteri olarak yanında çalışmaya başlayan ancak sonradan asistanı olan Virginia Johnson'ın gerçek yaşam öykülerinden yola çıkarak yartılmış bir dönem dizisi Masters of Sex. 1950 li yılların sonunda Amerika'da bile çok rahat konuşulabilen bir konu değil cinsellik ancak her şeye rağmen Bill Masters bu konuda araştırma yapmak için her şeyini ortaya koyuyor ve aktör Micheal Sheen, işine kendini adamış, zor bir karakteri çok iyi canlandırıyor.

Dizinin en önemli diğer karakteri Virginia Johnson. Lizzy Caplan'ın canlandırdığı Virginia, boşanmış ve iki çocuk annesi, tutkulu, istediğini elde etmekten asla çekinmeyen, kendi başına karar verip harekete geçebilen, zamanına göre oldukça güçlü bir kadın. Güzelliği ile bir yere geldiğini düşünenlere bile azmini ve zekasını gösteriyor. Dönemi yansıtan giysileri de oldukça hoş...

Dizinin bir diğer karakteri, Masters'ın karısı Libby. Caitlin FitzGerald'ın canlandırdığı Libby karakteri zarafetiyle herkesin sevgisini kazanabilen bir kadın. Filmin başından beri çocuk özlemi çekiyor ve hamile kaldığı sahnelerde giydiği kıyafetlerle şıklığını kanıtlıyor.

Filmin yan karakterleri ve onların hikayeleri de çok etkileyeci. Dönem hakkında bir şeyler izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye edbileceğim bir film Masters of Sex. İkinci sezonu beklemek benim için gerçekten çok zor olacak...
1 yorum:

 1. İyi günler,

  Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) olarak dijital ortamda kaliteli içerik üreten içerik yaratıcılarının sesini geniş kitlelere duyurmak amacıyla bir platform kuruyoruz. Sitenizde yer alan kaliteli içeriğiniz sebebiyle bu platformda sizinle de işbirliği yapmak istiyoruz. Konuya ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak üzere size ulaşabileceğimiz elektronik posta adresiniz ve iletişim bilgilerinizi blog ismiyle birlikte bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

  http://www.byegm.gov.tr/turkce/duyuru/turkiye-yerel-medya-ve-blogger-platformu/59079

  Görüşmek üzere.

  T.C. Başbakanlık BYEGM

  www.facebook.com/BBYEGM
  twitter.com/byegm

  email:portal@byegm.gov.tr

  YanıtlaSil