10 Aralık 2013 Salı

Kurtlar İmparatorluğu


Jean Christophe Grange'ın adını ilk duyduğum kitap Kurtlar İmparatorluğu idi. Olayda Türklerin başrol alması ve bazı yerlerinin Türkiye'de geçmesi ülkemizde bu kadar popüler olmasını sağlamıştır sanırım. Türk Mafyasının Fransa'da bir Türk Mahallesinde işlediği cinayetlerle başlayan kitap o kadar sürükleyici ki, kaç sayfa olduğunu düşünmeden bitirmek istiyorsunuz hemen. Grange bir gazeteci gibi derin araştırmalar yaparak yazıyor, öyle ince ayrıntılar, öyle kültürel özelliklerden bahsediyor ki, okuduğunuz kitabın içine giriyorsunuz. Bazen cinayetlerin tasvirleri insanı ürkütebiliyor, olayın işlendiği yerde olduğunuzu düşünüyorsunuz. Türkiye Tarihinden de çok şey bulabileceğimiz bir roman bu bence. Filmini izlememiştim, ancak romanı okuduktan sonra aldığım keyfi uzatabilmek adına filmine de şöyle bir baktım, ve hemen kapattım. Roman ne kadar başarılıysa, filmi de o kadar sıkıcı geldi bana. Tabi bu benim fikrim, başka izleyenler beğenmiş olabilir.


Kitabın Künyesi:Orijinal adı ve dili:
L’Empire des Loups
Fransızca ISBN: 978-975-991-518-6Sayfa Sayısı: 408Ebat: 14×23 cmYayın Tarihi: Temmuz 200337. Baskı: Ekim 2007Fiyatı: 24.00 TL


Kurtlar İmparatorluğu
Çeviren: Şevket Deniz
Kitap Hakkında:
“Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder