17 Eylül 2012 Pazartesi

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer

Fransız Yazar Laurentte Gounelle'in Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer isimli romanı son zamanların en çok satanlar listelerinde üst sıralarda olan, keyifli, bir çırpıda bitirilebilecek bir roman olmasının dışında aynı zamanda bir kişisel gelişim kitabı. Paula Coelho ile kıyaslanan yazar, bir sürü altı çizilecek konuya değiniyor. Romanın baş karakteri Alan, hayatının anlamsızlığı, terkedilmişliğin acısı ve aşırı pasif karakterinin ezikliği ile intihara karar verir ve o sırada hayatına giren gizemli, etkileyici bir yabancı olan Yves Dubreil, onun hayatını değiştireceğini ancak dediklerini yapmazsa hayatını kendisinin alacağını söyler. Sonuç olarak kaybedecek bir şeyi yok gibi görünmektedir Alan'ın. Korkuların üzerine nasıl gidilir, insanlar ne der duygusundan nasıl kurtulunur gibi kişisel gelişim konularıyla başlayan kitap gitgide daha bir gizemli, daha bir sürükleyici oluyor ve sürpriz bir finalle sona eriyor. Romanda adı geçen yaşlı bir bayan karakter ayrıca çok hoşuma gitti. Ondaki değişimi görmek de oldukça etkiliyor insanı. Çok keyifli ve ilgi çekici bir kitap. Herkese tavsiye ediyorum.Arka Kapak

Tanrı Daima Tebdil-İ Kıyafet Gezer
Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git
Hayatını değiştirecek roman bu işte!
Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer, kendi kendimize koyduğumuz engelleri, korkularımızı ve önyargılarımızı nasıl aşacağımızın, kaderimiz sandığımız mutsuz bir yaşamı, bizi mutluluğa götüren bir yolculuğa nasıl dönüştüreceğimizin hikâyesi.

"Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü... Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı."
Le Figaro

"Yeni Coelho."
L'Express

"İnsanın kendini arayışı ve başkasını anlaması hakkındaki bu benzersiz roman, kendine güven ve özgürlük üzerine işe yarar tavsiyeler veriyor."
France Soir

"Sürükleyici ve kolay okunan bir kitap. Hem iyi bir kişisel gelişim kitabı hem de güzel bir roman. Bayıldım!"
Critiques Libres

"Sonuna kadar gizemini koruyan, mizahi ve şiirsel bir roman."
L'est-éclair


Yazar:Laurent Gounelle
Çevirmen:Işık Ergüden

Sayfa Sayısı: 448
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder