21 Mayıs 2012 Pazartesi

Stars in Dior

70 yıl boyunca ünlü sinema yıldızlarının filmlerde giydiği Christian Dior imzalı elbise ve takılar mayısta tasarımcının yaşadığı evde sergilenecek. Dior’un Normandiya sahillerindeki bugün Dior’un müzesi haline getirilen malikane 12 Mayıs-23 Eylül günleri arasında Stars in Dior sergisine ev sahipliği yapacak ve bir de kitabı yayımlanacak. Marlene Dietrich’ten Olivia de Havilland’a, Elizabeth Taylor’dan, Penelope Cruz, Marion Cotillard ve bu yıl markanın yüzü olan Natalie Portman’a, dünyaca ünlü pek çok ismin filmlerindeki Dior kostümleri aksesuarlarıyla birlikte bu sergide yer alacak.
Sergi kapsamındaki en eski elbise ise 1942’de Roland Tual’in The Four Poster filminde rol alan Odette Joyeux’a ait. Elizabeth Taylor’ın sinemada giydiği kadife bir elbise de yine aynı bölümde izleyicilerin huzurunda olacak. Sergide Dior’un ünlü aksesuarları, parfümlerini tanıtan reklamlarında kullandığı kıyafetler de yer alacak. En günceli Charlize Theron’un bir parfüm reklamında giydiği gold renkli kostümü ve aksesuarları.
Stars in Dior şovu sergilenirken serginin her karesi Rizzoli’den çıkacak kitapla ilk olarak mayıs ayında Fransa’da, akabinde eylülde ABD’de raflarda yerini alacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder