1 Mart 2012 Perşembe

Tarzlara devam...

ROMANTİK: Hanım hanımcık, ağırbaşlı, prensesler gibi giyinen kadınların tarzıdır. Fırfırlar, tüller, danteller, klasik ve feminen kesimler ve pastel tonlar bu tarzı ifade eder. Tarzın ölümsüz ikonu Grace Kelly, tüm zamanların prensesi, tüm zamanların zarafet sembolüdür. Onun dışında Nicole Kidman ve Penelope Cruz da modern zaman romantikleri arasında sayılabilir.


BOHEM: Bohem tarz giyinen kadınlar özgür ve istedikleri gibi giyinen kadınlardır. Tak takıştır anlayışı bunlara çok uyar. Etnik ve otantik takılar, şifon ve uzun uçuşan gömlek ve elbiseler, renkli, karışık desenli giysiler bohem bir hava yansıtır. Bu tarzın ikonu Rachel Zoe’nin bir yazısında okumuştum, “çok takı her zaman iyidir”. Klasik tarzdaki “az her zaman çoktur” felsefesinin tam tersi bir durum bu .  Bohem giyinen kadınlara Sienna Miller, Kirsten Dunst, Kate Hudson gibi isimleri örnek verebiliriz.


MİNİMAL: Audrey Hepburn deyince ne demek istediğim anlaşılır sanırım. Genelde ufak tefek kadınlar bu tarzı çok kullanır. Sigaret pantolonlar, babetler, mini elbiseler, az ama öz takı, sade klasik kesimler bu tarzın parçalarıdır. Hem çocuk hem dişidirler. Modern zaman temsilcisi ise Natalie Portman’dır.

YARATICI: Kendi tarzlarıyla modaya yön verirler. Stil görünürler ve giyinmek ve yeni şeyler denemekten zevk alırlar. Kimsenin cesaret edemediği parçaları kullanabilirler. Gwen Stefani, Sarah Jessica Parker, Madonna gibi ünlüleri bu kategoriye örnek olarak verebiliriz.2 yorum:

 1. selam,
  çok güzel paylaşımlar var bu blogda..
  keşfettiğime sevindim :)
  takipdeyim...
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, takipte kalmaya devam:)

   Sil