29 Şubat 2012 Çarşamba

Sizin giyim tarzınız hangisi???

Ben bir modacı ya da moda yazarı değilim, ama gerek ekrandan gerekse günlük hayattan insanların ne giydiklerini, nerede nasıl giyindiklerini, yakıştırıp yakıştıramadıklarını takip ediyorum. Kendimce giyim tarzlarını bir kaç kategoriye ayırdım ve şimdi bunu sizlerle paylaşmak istiyorum...


1) KADINSI: Ne olursa olsun dişiliğinden bir şey kaybetmeyen kadınların tarzı. Seksi ve kıvrımlı vücutlarını ortaya çıkarmaktan çekinmezler. Genelde yüksek topuklu ayakkabılarla gezerler. Rengarenk, yenilikçi, çılgın olmazlar, sade renkler, sade çizgiler tercih ederler ama dekolte kullanmaktan çekinmezler. Maskülen parçaları bile  büyük bir zarafet ve dişilikle taşırlar. Bu tarzın en güzel örneği elbetteki Monica Bellucci. Genelde siyah rengi tercih eden Bellucci'yi günlük hayatta ya da davetlerde sık sık takım elbise ve gömlek pantolon kombinasyonuyla görüyoruz. Yüksek topuklarını tamamen örten uzun paçalı pantalonlar, hem daha ince uzun, hem de zarif görünmesine neden oluyor. Kadınsı tarza sahip diğer ünlüler Catherine Zeta Jones, Angelina Jolie ve Charlize Theron...Bu kadınların hepsi aynı zamanda çoook seksi, ancak seksi giyinen kadınları ayrı bir kategoride ele almak istiyorum.

2) SEKSİ: Vücut hatlarını ön plana çıkaracak şekilde giyinirler. Renk, aksesuar, saç, makyaj gibi konularda aşırıya gitmekten çekinmezler. Kadınsı giyinen biriyle seksi giyinen arasındaki fark bu abartıdır. Bu tarzı yansıtan en ünlü kadın hiç kuşkusuz ki Jennifer Lopez. Bombshell tarzı da denilen bu tarzla kıvrımlar ve dekolte gözler önüne serilir. Fark edilmeyi, dikkat çekmeyi severler. Daracık elbiseler, cüretkar dekolteler, yüksek topuklar, kabarık saçlar bu tarzın göze çarpan özelliklerindendir. Beyonce, Kim Kardashian gibi ünlüler de seksi giyimin yıldızlarından...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder